Ubezpieczenie OC zdolności finansowej

Zgodnie ze zmianami przepisów z 4 grudnia 2011 roku każdy przewoźnik musi wykazywać zdolność finansową w sposób ciągły a przede wszystkim w momencie odnowienia licencji lub wprowadzania nowego pojazdu i zabiegania o dodatkowy wypis z licencji.

 

Głównym problemem jest wysokość zabezpieczenia, gdyż wynosi ona 9 tys. euro na pierwszy pojazd wpisany do licencji oraz po 5 tys. euro za każdy kolejny pojazd. Z tego powodu najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wykupienie policy ubezpieczeniowej odpowiedzialności cywilno-prawnej, jednak do teraz żadne z polskich towarzystw ubezpieczeniowych nie zaoferowało takiego produkty, który uznałby BOTM.

 

Problem polega na tym, że taka polisa ma działać jak OC samochodu, a więc w razie szkody / naruszenia przepisów i konieczności zapłacenia kary, ubezpieczyciel automatycznie reguluje zobowiązanie wobec organu kontrolnego a nie jak w przypadku OC przewoźnika odpowiedzialność finansowa spoczywa na przedsiębiorcy, który sam musi potem wywalczyć od ubezpieczyciela odszkodowanie.

 

Ubezpieczenie, które honoruje BOTM oferuje na polskim rynku firma PANNONIA mająca w Polsce swojego przedstawiciela w Warszawie. Wniosek wypełnia się na komputerze a odsyła na adres e-mail: Ozptd.marczak@interia.pl następnie otrzymuje dokumenty informacyjne i dowód wpłaty, po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie wygenerowana i wysłana zostaje polisa). Koszt dla 3 samochodów to 1581 zł a dla 4 koło 2000 zł, więc przeliczając to na 1 pojazd i 12 miesięcy jest to atrakcyjna oferta. Więcej informacji wraz numerami kontaktowymi można znaleźć na stronie OZPTD.

 

Przeczytaj koniecznie:

 

INFORMACJA


Ogólne Warunki Ubezpieczenia

Kompleksowa obsługa firm transportowych Spark. Tel. 510-215-235, e-mail: biuro(at)dlatransportu.pl
Copyright © Spark 2011